Скарги на сон і вживання канабісу поширені серед студентів університетів і пов’язані зі пагубним впливом на здоров’я. Метою даного дослідження було вивчення зв’язку між вживанням канабісу серед молоді та сном.

У дослідженні взяли участь 14 787 студентів, які заповнили онлайн анкету, за допомогою якої дослідники визначили частоту вживання kанабісу студентами та якість їхнього сну за останні три місяці. Середній вік респондентів становив 20,5 років (учасникам на час дослідження було від 18 до 30 років), а більшість опитуваних були жінки (75,5%).

Частота вживання kанабісу була поділена на щоденне, щотижневе, щомісячне та не часте/”ніколи не вживав”. Скарги на сон визначалися за чотирма параметрами – безсоння, сонливість, погана якість сну та недосипання.

У всій вибірці 22,7% страждали на безсоння, 18,3% — сонливість, 22,4% — погану якість сну, 52,5% — недосипання. Після коригування ймовірність безсоння була значно вищою (на 45%) у споживачів канабісу порівняно з тими, хто не вживав. Оцінки неухильно збільшувалися з частотою використання, досягаючи вдвічі вищої ймовірності безсоння у щоденних користувачів, ніж у випадкових чи нечастих користувачів. Результати були аналогічними до інших порушень сну.

У дослідженні робиться висновок: «Ці результати підтверджують наявність зв’язку між вживанням канабісу та порушеннями сну у студентів університетів. Хоча напрям і причинно-наслідковий зв’язок у цьому контексті не можуть бути встановлені, ці результати дозволяють застерегти студентів та медичних працівників про зв’язок між вживанням канабісу та порушеннями сну».

У дослідженні робиться висновок не про те, що канабіс викликає безсоння, а просто про те, що люди, що вживають канабіс, страждають від безсоння. Так само в дослідженні не враховувався спосіб вживання та стрейни канабісу.

7 коментарів на “Дослідження з Франції: МJ та безсоння”

Коментарі закриті.