Нове дослідження від Європейської лабораторії молекулярної біології, опубліковане на сторінках журналу Life Science Alliance, стверджує, що ТГК, а також ряд інших каннабіноїдних речовин (зокрема, 9(R)-Δ6a,10a-THC  (6a10aTHC) та їх прекурсор, Тетрагідроканабіноїдна кислота (ТГКК)), можуть впливати на молекулярні механізми тіла, що відповідають за прояв та прогресію ряду тяжких недуг, на кшталт фіброзу легень, хронічного запалення тканин тіла, а також різних форм раку. Вчені підтверджують результати свого дослідження показаннями молекулярних та кристалографічних аналізів, проведених на моделях живих клітин людського організму.

Як стверджується в роботі, дані речовини-каннабіноїди, нібито можуть впливати на вироблення та засвоєння тілом одного ферменту: аутотаксину. Ця речовина виконує у тілі людини важливі функції, пов’язані з процесом поділу клітин. Відповідно, дисфункції в його роботі призводять до прояву таких недуг, як рак. Через збої в роботі та засвоєнні молекули аутотоксину, порушуються регульовані їй процеси вироблення лізофосфатидної кислоти, яка, у свою чергу, безпосередньо активує та зупиняє процеси поділу та відновлення клітин різних тканин тіла.

«Аутотаксин життєво необхідний для функціонування тіла людини, оскільки ця речовина є регулятором функцій розподілу клітин живих тканин. Без нього відновлення багатьох тканин тіла було б неможливим. Проте, водночас, дисфункції у його роботі бувають смертельними. Зв’язок усіх форм ракових захворювань з подібними дисфункціями був уже давно встановлений і доведений медиками», говорить щодо висновків роботи Матіас Емері, студент медик, який асистував дослідникам. Крім того, дисфункції молекули в плані вироблення лізофасфатидної кислоти також пов’язані з не менш тяжкими недугами, на кшталт хронічного запалення тканин тіла і болю, а також з недостатністю в роботі легень.

Як вдалося встановити вченим у ході тестів на культивованих зразках різних тканин тіла людини, ТГК, так само як і деякі інші речовини-каннабіноїди, можуть впливати на аутотаксин та його функціональність через регулювання роботи рецепторів ендоканабіноїдної системи. Як і у випадку вивчення впливу каннабіноїдів на інші біологічні системи тіла, з’ясувалося, що в даному випадку ЕК система також чинить регулюючий вплив на аутотаксин, стимулюючи його вироблення та засвоєння при виявленні сигналів про пошкодження пов’язаних тканин, або заглушуючи його активність при зникненні тривожних сигналів. Автори роботи вважають, що навіть невеликі кількості непсихоактивних каннабіноїдів, локально введених в організм пацієнта, зможуть швидко, ефективно та безпечно виправити подібні клітинні дисфункції, не помітно впливаючи на інші системи тіла.

У ході експериментів, медики протестували ефективність використання канабіноїдів на двох формах аутотаксину, а саме, на аутотаксині-бета та аутотаксині-гамма. Безпосередньо були випробувані такі речовини, як ТГК, ТГКК, КБД, 5-DMH-CBD (синтетична версія КБД), анандамід, 2-AG, 6a10aTHC (також відомий як ТГК-3) та JWH018. З них тільки ТГК, ТГКК і ТГК-3 мали ефект на обидва типи речовини. КБД та його синтетичний аналог виявилися частково ефективними у модулюванні активності Бета-з’єднання. 2-AG, анандамід та JWH018, у свою чергу, не мали жодного ефекту.

З даними результатами, медики створили об’ємну модель молекул аутотаксину і каннабіноїдів, що успішно пройшли тест. Наступний структурний аналіз продемонстрував, що на відміну від інших вивчених сполук, саме зазначені типи каннабіноїдів мали здатність ефективно закріплюватися за структурою обох молекул.

На даний момент, вчені планують продовжити проект, зокрема провести повторні випробування на тваринних моделях і людях добровольцях, а також вивчити ефективність застосування інших видів і типів каннабіноїдів при їх контакті з молекулами аутотаксину.